Oddział w Gdyni
Umów się na wizytę z naszym specjalistą.

Umów wizytę Gdynia

Co mówią nasi pacjenci?

Dzięki wsparciu specjalistów z OCZO mogę dziś powiedzieć, że w moim życiu jest racjonalnie. Rzeczy, na które nie mam wpływu – odpuszczam. Czuje, że jestem świadoma braku potrzeby robienia czegoś, czegokolwiek, by zasłużyć na czyjeś uznanie, słowo dziękuję. Jeśli robię, to dlatego, że chcę. Naprawdę kocham siebie w swojej niedoskonałości. Znalazłam w sobie Boga i przebaczenie – także dla samej siebie.

Zamieniam słowa muszę, powinnam na mogę i chcę. Jestem silniejsza i dlatego umiem prosić o pomoc, czasem oddelegować zadania.

Ada, pacjentka

Dzięki OCZO nauczyłam się o sobie tego, że mogę, że potrafię, że jestem, że kocham siebie i jestem najważniejsza dla siebie. Nauczyłam się, że świat jest piękny, jeśli inaczej na niego spojrzę. Cieszę się z małych rzeczy i wiem, że przyjdzie taki dzień, że w pełni zaakceptuję wszystko. Na dziś obserwuję siebie w tym świecie. Jak mała dziewczyna, która na nowo zaczyna chodzić. Jeśli brakuje Ci siły do walki, jeśli brakuje Ci siebie – dla Siebie, zrób wszystko, aby dać sobie pomóc w „Rozwiązaniach, które istnieją”. Nigdy tego nie pożałujesz, a wdzięczność dla osób tworzących OCZO pozostanie z Tobą do końca życia.

Agnieszka, pacjentka 

Prawda jest taka, że na pewno nie ma nic za darmo. Samo się nie zrobi. Trzeba włożyć dużo pracy i swojego serca. Trzeba zrezygnować ze swoich wielu (na pozór) bezpiecznych nawyków, które w rzeczywistości szkodzą naszemu zdrowiu. Trzeba mieć otwarty umysł, trzeba zaufać – przede wszystkim sobie. Nagroda jest powalająca. Na swojej skórze się o tym przekonałam. Ale jest jeden warunek: nie ustawać w tym, pielęgnować i podlewać. Bo inaczej przyschnie, emocje opadną i będzie tylko żal i pretensje. Jeśli któraś z Was pomyśli, że jej głównym problemem jest jedzenie, to się myli. Pod tą bezpieczną kołderką, którą się nakrywamy w postaci nadmiaru jedzenia lub wstrętu do niego najczęściej kryją się dużo ważniejsze kwestie, którymi możesz “zaopiekować się” w partnerstwie z specjalistami w OCZO.

Ania, pacjentka

Chodziłam wcześniej do kilku psychiatrów, ale dopiero u Pana Mateusza poczułam się naprawdę wysłuchana i okazał mi zrozumienie oraz wsparcie. Idealnie dobrał leki, czuję dużą poprawę.

Anna, pacjentka

Dzięki pomocy otrzymanej w OCZO potrafię uśmiechać się, czuć się wewnętrznie i zewnętrznie KOBIETĄ (noszę sukienki, maluję usta, umiem nosić i cieszyć się z rozpuszczonych włosów); daje sobie prawo bycia niedoskonałą i kocham siebie w tym stanie; wróciłam do duchowości; widzę jeszcze bardziej świadomą pracę ze swoimi emocjami, co przekłada się na nieobjadanie się; umiem się nagradzać; obudziłam w sobie nową pasję – jazdę konną ;); dbam o świece w domu, dobrą książkę, kupuje sobie jeden, konkretny kwiat, co drugi tydzień – muzykę, która mnie relaksuje, daje refleksje i przypomina, ile pracy włożyłam, żeby tego nie zaprzepaścić. Nie jestem emocją, a obserwuję emocje, które do mnie przychodzą i daje sobie prawo do tych emocji mniej lubianych przez nas (smutku, rozczarowania, złości ..); jeszcze bardziej świadomie przyznaję się do błędu; nie muszę i nie chcę być we wszystkim najlepsza; daje sobie prawo do niezrobienia czegoś, co zaplanowałam; nie karmię uwagą tego, co na uwagę nie zasługuje; nauczyłam się puszczać pewne rzeczy jak obłok na niebie…

Ewelina, pacjentka

Monika to terapeutka jakiej szukałam od lat. Zaburzenia odżywiania są specyficzne i wymagają specjalisty umiejącego pracować zarówno w „klasycznym” kawałku związanym z uzależnieniem jak i w części dotyczącej jedzenia, wagi, czy kontroli wyglądu. Monika się na tym zna, jak mało kto, a mam spore porównanie. Poza tym jest ciepłą, serdeczną kobietą, bardzo zaangażowaną w swoją pracę.
Ostatnio ujęła mnie tym, że wspomniała kilka zdarzeń z mojego życia, o jakich rozmawiałyśmy na przestrzeni niemal roku, wymieniając je zgodnie z kolejnością, pamiętając imiona, miejsca – bez patrzenia do notatek w zeszycie. Poczułam się dla niej ważna. Z całego serca polecam ją zwłaszcza osobom borykającym się z zaburzeniami odżywiania.

GG, pacjentka

Pani Renata to nie tylko świetny specjalista Jest także godną zaufania, ciepłą i kompetentną osobą. Na każdym polu działania widać jej profesjonalizm i ogromne zaangażowanie w pracę ze swoimi podopiecznymi. Tak dużo się teraz mówi o wszelkich zaburzeniach odżywiania, chorobach metabolicznych i problemach z własną psychiką,waga,anoreksja z która od 12lat walcze . coraz więcej z nas zna to z autopsji. Na szczęście istnieją osoby, które mogą nam w tym pomóc i właśnie Pani Renata jest tego żywym przykładem.Bylam na paru wizytach i Pani Renatki i czuje ,ze właśnie ona mi pomoże w zaburzeniach odżywiania ,bo już wiele przeszłam z dietetykami różnymi i nic nie pomogło nie czułam się bezpieczna a z Panią Renatą jest zupełnie co innego .Mam nadzieje ,ze już tak zostanie do mojego całkowitego powrotu to zdrowia polecam wszystkim z całego serca !

Justyna, pacjentka

To, co osiągnęłam po otrzymaniu pomocy w OCZO mogę w końcu nazwać prawdziwym życiem. Nie oznacza to, że teraz jestem w pełni beztroska, że nie docierają do mnie głosy choroby. Nie zawsze jest kolorowo. Gdyby tak było, to też nie byłoby prawdziwe życie. Teraz po prostu umiem sobie z tym radzić. Nadal nad sobą pracuję, bo wiem że to proces. Ale mam perspektywy, plany, nie boję się marzyć.

Karolina, pacjentka

Wreszcie trafiłam do lekarza, który poprawnie zdiagnozował i przedstawił odpowiednie leczenie przy mojej chorobie. Po wielu nieudanych wizytach u innych specjalistów, mogę z czystym sercem polecić Pana Doktora.

KH, pacjentka

Polecam wszystkim osobom cierpiącym na zaburzenia odżywiania! 10 miesięcy temu miałam nawrót choroby, postanowiłam zmienić terapeutę i w ten sposób trafiłam na panią Joannę. Wtedy wątpiłam, że kiedykolwiek przezwyciężę chorobę. Dzieki terapii z panią Joanną zobaczyłam że to możliwe. Moj stan zdrowia znacząco się poprawił i dużo zrozumiałam. Przede wszystkim widzę duze zaangażowanie pani Joanny w terapii, podoba mi się to, że uważnie mnie słucha i nie muszę się powtarzać (jak było u poprzedniego terapeuty). Jestem bardzo zadowolona

Martyna, pacjentka

Po skorzystaniu z oferty OCZO pojawiły się konkretne zmiany w moim życiu. To nie jedzenie dyktuje warunki – chociażby fakt, że mogę jechać gdzie chcę i nie muszę planować podróży pod kątem tego czy będzie gdzie wymiotować… Wierzę w siebie i racjonalność podejmowanych decyzji, nie czuję żalu do tego co wydarzyło się w przeszłości. Żyję tym, co tu i teraz i cieszę się z każdej drobnostki. Wahasz się w podjęciu decyzji? Daj sobie szansę, pozwól sobie pomóc… Z tego naprawdę da się wyjść! Już nie liczę ile dni nie wymiotuję ( przy 120- którymś przestałam liczyć) – po prostu tego nie robię. Gdyby nie OCZO nie wiem, kim bym była – pewnie nieświadomą, wystraszoną małą dziewczynką. Teraz kieruję swoim życiem i nigdy tak dobrze nie czułam się w zgodzie sama ze sobą.

Ola, pacjentka 

Dzięki pomocy uzyskanej w OCZO, w ciągu kilku miesięcy dokonały się takie zmiany w moim życiu, jakich nie mogłam osiągnąć przez 10 lat! Jeszcze parę tygodni temu wydawało mi się niemożliwe życie bez ciągłego uczucia głodu. .. Gdyby ktoś mi powiedział, że tak po prostu przestanę rzygać, to bym go wyśmiała. Teraz mam władzę, mam moc, umiem i chcę jeść mniej, a przy tym odnajduję w tym radość, wolność. Przez 19, a właściwie prawie 20 lat jedzenie decydowało o tym, co robię i na co mam czas. Doznałam odkrycia: chcę i będę kochać siebie! Nikt nie wypełni mojej pustki, nikomu nie uda się na stałe poprawić mojego samopoczucia. Tylko miłość płynąca ode mnie jest trwała. Tylko miłość do samego siebie jest wystarczająca, w odpowiedniej ilości i barwie.

Sandra, pacjentka

Najlepszy psychoterapeuta z zakresu zaburzeń odżywiania. Znaleść specjalistę w tej dziedzinie jest naprawdę ciężko. Po tylu latach choroby w końcu wychodzę na prostą.

Sabina, pacjentka

Jestem bardzo wdzięczna za pomoc Pani dietetyk. Przyszłam załamana z przykrymi dolegliwościami i otrzymałam wsparcie oraz dietę, ktorą szybko Pani Renata dostosowała do moich problemów. Nie musiałam długo czekać. Dieta pomogła, jestem zdrowa. Dziękuję

Pacjentka

Miałam milion wymówek, a najbardziej trzymałam się: „nie jest przecież aż tak źle”. Ale było źle. Codziennie musiałam walczyć ze samą sobą i nie zawsze byłam zwycięzcą. Po “przygodzie” w OCZO wszystko się zmieniło, a te zmiany miały swoje etapy. Najpierw uświadomiłam sobie, że mogę być naprawdę szczęśliwa i bardzo Tego zapragnęłam. Zaczęłam działać, zmieniać i po prostu żyć. Dni mijały, a ja nabierałam spokoju i przekonania, że mogę wszystko. Jeszcze nie wiem, co zrobię potem. Wiem tylko, ze będzie dobrze. To właśnie dostaniecie na Pasiecznej, wiarę w siebie. Musicie wiedzieć, że jest zawsze ktoś, kto Ci pomoże – Ty sama.

Ola, pacjentka

Pani Joanna jest bardzo ciepłą i pogodną osobą, sesje terapeutyczne szybko stały się dla mnie nie jak wizyty u lekarza, a jak spotkania na herbacie i mówienie o moich problemach. Wizyty też bardzo szybko zaczęły przynosić rezultaty w moim zdrowiu psychicznym i rozumieniu mechanizmów według których działam, a praca z Panią Joanna to przyjemność niż przykry obowiązek chodzenia do psychologa. Polecam

Zofia, pacjentka

W czym możemy Ci pomóc?

image

Zaburzenia
odżywiania

Kompleksowe leczenie takich zaburzeń jak anoreksja, bulimia, objadanie się, ortoreksja, fobia żywieniowa, jedzenie nocne, jedzenie emocjonalne.

image

Nadwaga
i otyłość

Wsparcie dietetyka, psychodietetyka, psychoterapeuty w pracy nad redukcją masy ciała i osiągnięciem zdrowej relacji z jedzeniem.

image

Choroby
dietozależne

Współpraca z dietetykiem i psychodietetykiem we wprowadzeniu nawyków żywieniowych stabilizujących stan zdrowia.

image

Konsultacje
dla bliskich

Pomoc psychologa / psychoterapeuty w zrozumieniu i udzieleniu odpowiedniego wsparcia osobie bliskiej chorującej na zaburzenia odżywiania.

Jak rozpocząć leczenie w OCZO?

1. WYBIERZ TERMIN

Wybierz jeden z dostępnych terminów, który najbardziej Ci odpowiada

2. ZAPŁAĆ

Opłać rezerwację przelewem, blikiem, kartą.

3. SPRAWDŹ E-MAIL

Wyślemy Ci potwierdzenie rezerwacji wizyty na adres e-mail. Jeśli chcesz anulować wizytę bezpłatnie, zrób to do 24h przed wizytą.

4. PRZYJDŹ NA WIZYTĘ

Na podstawie zebranego wywiadu otrzymasz zalecenia dotyczące dalszego procesu leczenia.

5. ZACZYNAMY WSPÓŁPRACĘ

Jeśli decydujesz się na współpracę z nami, umawiasz się na naszej stronie WWW na kolejne wizyty zgodnie z otrzymanymi zaleceniami.

6. OBSERWUJ NAS W SOCIAL MEDIA

Facebook i Instagram to miejsca, w których dzielimy się wiedzą na temat zaburzeń odżywiania

Specjaliści w Gdyni

Umów się na pierwszą wizytę

Zarezerwuj wizytę

Umów się na kolejną wizytę

Zarezerwuj wizytę

Dlaczego, jeśli jesteś pierwszy raz w OCZO potrzebujemy byś umówił się na pierwszą wizytę?

W naszym ośrodku pierwsza wizyta jest bardzo ważna. To spotkanie ze specjalistą, którego celem jest poznanie Twojej historii, rozpoznanie obszarów problemowych, Twoich potrzeb i oczekiwań, potwierdzenie lub postawienie diagnozy. Na podstawie tego spotkania specjalista pomoże Tobie zaplanować proces leczenia, wskaże specjalistów, z którymi warto byłoby nawiązać współpracę celem powrotu do zdrowia. 

Jeśli chcesz się umówić wyłącznie do psychiatry lub dietetyka, nie musisz wybierać pierwszej wizyty. Umów się wtedy na wizytę, korzystając z przycisku umów kolejną wizytę i wybierz odpowiedni rodzaj wizyty. Jeśli nie wiesz, czy pierwsza wizyta jest dla Ciebie, napisz do nas –>

Masz więcej pytań do nas?

Zajrzyj tutaj

Gdzie znajdziesz nasz gabinet w Gdyni?

Bądź na bieżąco i dołącz do newslettera!