Naszymi pacjentami są:
Fundacja Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania powstała w 2012 we Wrocławiu. Powstała z naszej potrzeby stworzenia pierwszego ośrodka w Polsce, który będzie oferował najlepsze i kompleksowe sposoby leczenia zaburzeń odżywiania, w profesjonalnym, interdyscyplinarnym zespole specjalistów.
Z czasem naszą działalność rozszerzyliśmy o pomoc osobom z nadwagą, otyłością, chorobami dietozależnymi oraz pomoc ich bliskim.
W ciągu 10 lat zaufało nam ponad 1800 pacjentów, otworzyliśmy oddziały w innych miastach, a nasz zespół powiększył się z kilku do kilkudziesięciu specjalistów w całej Polsce.
Naszym celem jest leczyć, rozpowszechnić wiedzę na temat zaburzeń odżywiania i działać profilaktycznie.W związku z tym stworzyliśmy i przeprowadziliśmy dziesiątki warsztatów dla szkół (dzieci, młodzieży, pedagogów i rodziców) oraz zaczęliśmy szkolić specjalistów, chcących wspierać i leczyć osoby z zaburzeniami odżywiania. Jesteśmy też autorami ogólnopolskiej akcji: Tu nie chodzi o jedzenie.
Działamy również prężnie w Internecie: przeprowadzamy webinary, tworzymy treści i budujemy aktywną społeczność w social mediach społecznościowe z myślą o psychoedukacji, nie tylko dotyczącej zaburzeń odżywiania, ale szeroko pojętego budowania i wzmacniania zdrowia psychicznego.
W pracy opieramy się o najnowsze badania naukowe i nowoczesne systemy leczenia. Wierzymy, że ciągła edukacja i rozwój pozwala nam na bycie najlepszym ośrodkiem leczenia ambulatoryjnego w Polsce.
Naszą misją jest znajdowanie i tworzenie rozwiązań, które pomogą zbudować zdrową relację z jedzeniem, a przede wszystkim z samym sobą.
Pozwól nam towarzyszyć Ci w drodze do zdrowia.
Opieramy się na najnowszych badaniach naukowych oraz wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie sami je przeprowadzamy. Uczestniczymy w szkoleniach i sięgamy po specjalistyczną literaturę zarówno polsko-, jak i angielskojęzyczną.
Pracujemy w zespole by kompleksowo i holistyczne móc towarzyszyć Ci w drodze do zdrowia.
Jesteśmy uważni na potrzeby każdego pacjenta traktując każdą historię indywidualnie. Z pełnym zaangażowaniem tworząc atmosferę zaufania i życzliwości.
Współpracujemy z zewnętrznymi placówkami: szpitalami, poradniami by wspierać proces leczenia naszych pacjentów.Ponadto nawiązujemy współpracę z urzędami, szkołami i uczelniami w celu realizacji projektów prewencji i psychoedukacji dotyczącej zaburzeń odżywiania.
Leczymy biorąc pod uwagę procesy zarówno psychiczne, jak i fizyczne mając świadomość jak bardzo umysł wpływa na ciało i ciało na umysł.
Pracujemy w oparciu o kodeks etyczny zawodu psychologa, psychoterapeuty, kodeks etyki lekarskiej, kodeks etyki zawodowej dietetyka. Regularnie poddajemy się superwizji. Planując proces leczenia kierujemy się rekomendacjami NICE
Bądź na bieżąco i dołącz do newslettera!