Monika Piotrowska

Psychoterapeuta

Psycholożka, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień (nr 1881), psychoterapeutka poznawczo- behawioralna. Ukończyła 4-letnie szkolenie w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie, które współpracuje z Oxford Cognitive Therapy Centre, a także szkolenia z terapii schematu. Prezeska OCZO, współzałożycielka Centrum Psychoterapii Rozwiązania Istnieją, prelegentka na wielu konferencjach i prowadząca szkolenia z zakresu leczenia pacjentów z zaburzeniami odżywiania.

Autorka e-booków „Interdyscyplinarny program leczenia: Anoreksja”, „Co robić, jeśli dziecko boi się przytyć?”, kursów on-line „Jak zamienić objadanie w zdrową relację z jedzeniem?”, „Zaburzenia odżywiania:Niezbędnik specjalisty”.

Swoją pracę poddaje stałej superwizji. Doświadczenie zawodowe zdobyła realizując, w współpracy z lokalnymi spółdzielniami socjalnymi, szkolenia i warsztaty podnoszące kwalifikacje zawodowe i rozwijające umiejętności miękkie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i ofiar przemocy domowej, prowadząc warsztaty dla osadzonych w jednym z wrocławskich zakładów karnych, jak i realizując w ramach stażu na Oddziale Psychiatrycznym Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu warsztaty dla pacjentów i spotkania socjoterapeutyczne. Pomysłodawczyni projektu Siła Kobiecości, Tu Nie Chodzi O Jedzenie, Laboratorium Inspiracji.

Na swojej drodze zawodowej długo związana z NZOZ Centrum Interwencji Kryzysowej KARAN we Wrocławiu, gdzie prowadziła psychoterapię indywidualną i grupową w ramach Oddziału Dziennego Terapii Uzależnień od substancji psychoaktywnych. W Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, w którym oprócz pracy z dorosłymi, niepełnoletnimi pacjentami i ich rodzinami, a także prócz prowadzenia grupy psychoterapeutycznej prowadzi niezliczoną ilość warsztatów, szkoleń, mentoringów.

W swojej pracy kładzie nacisk na praktyczne zastosowanie zdobywanej wiedzy. Zainteresowania koncentrują się wokół technik terapii schematu, ACT, self-compassion, pracy z traumą oraz somatic experiencing. Szkolenia i warsztaty planuje tak by, w jaki największym stopniu aktywizować uczestników. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i zachęca innych do tego. Praca w grupach, z wykorzystaniem case study, odgrywanie scen, wcielanie się w rolę pacjenta to zaledwie przedsmak tego, co wydarza się podczas prowadzonych przez nią szkoleń.

Bądź na bieżąco i dołącz do newslettera!