Małgorzata Borczyk

Psychoterapeuta, psychodietetyk

Nazywam się Małgorzata Borczyk. Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo behawioralnym w trakcie certyfikacji. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz 4 letnią szkołę psychoterapii w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie. 

Aktualnie uczęszczam na studia podyplomowe z Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na co dzień zajmuję się prowadzeniem psychoterapii oraz szkoleń dla specjalistów: dietetyków, psychoterapeutów i studentów studiów podyplomowych. 

W pracy psychoterapeutycznej  wykorzystuję techniki poznawczo behawioralne, terapii schematu, ACT (terapii akceptacji i zaangażowania), mindfulness oraz dialogu motywującego. Współpracuję m.in z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, Instytutem Psychodietetyki oraz Uniwersytetem SWPS. 

Pracuję w oparciu o wiedzę neuropsychologiczną, mając świadomość, że za procesami psychologicznymi stoją też procesy neurobiologiczne – to pozwala mi na dobranie odpowiednich sposobów pracy do każdego pacjenta indywidualnie. Podstawą jest dla mnie prowadzenie psychoterapii opartej na wiedzy naukowej i najnowszych badaniach.

W pracy szkoleniowej ważne jest dla mnie, by słuchacze ćwiczyli i doświadczali tego, czego dowiadują się na szkoleniu. Kładę nacisk na to, by treści które przekazuję, były oparte o dowodu naukowe oraz miały zastosowane praktyczne. Na zaburzenia odżywiania patrzę holistycznie i to tego również zachęcam kursantów. 

Najważniejsze szkolenia 

  • Studium Dialogu Motywującego (Polski Instytut Dialogu Motywującego)
  • Kurs terapii EMDR (Polskie Towarzystwo Terapii EMDR)
  • Psychodietetyka w praktyce wraz ze stażem (Instytut Psychodietetyki)
  • ACT w pracy z traumą: Praca z ciałem, umysłem i emocjami (Uczę się ACT)
  • Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki (Uczę się ACT)

 

Bądź na bieżąco i dołącz do newslettera!