Małgorzata Borczyk

Psychoterapeutka, wiceprezeska Fundacji Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania

Psycholożka, psychoterapeutka i wykładowczyni. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz 4-letnią szkołę psychoterapii w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie. 

Wiceprezeska Fundacji Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania, współzałożycielka poradni psychoterapeutycznej Rozwiązania Istnieją.

W pracy korzysta z technik terapii poznawczo behawioralnej, terapii schematu, ACT (terapii akceptacji i zaangażowania), mindfulness oraz dialogu motywującego.  Ukończyła studia podyplomowe z Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu, dwuletnie studium z Dialogu Motywującego w Polskim Instytucie Dialogu Motywującego. Uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach z zakresu terapii schematu, ACT, EMDR i wielu innych. Stale poddaje się superwizji.

Na co dzień zajmuje się prowadzeniem psychoterapii oraz szkoleń dla specjalistów: dietetyków, psychoterapeutów i studentów studiów podyplomowych.

Autorka e-booków „Interdyscyplinarny program leczenia: Anoreksja”, „Co robić, jeśli dziecko boi się przytyć?”, kursów on-line „Jak zamienić objadanie w zdrową relację z jedzeniem?”, „Zaburzenia odżywiania: Niezbędnik specjalisty”.

Podstawą w pracy jest dla niej prowadzenie szkoleń i psychoterapii w oparciu o wiedzę naukową i najnowsze badania. Kładzie nacisk na rozwój kompetencji w zakresie neuropsychologii, mając świadomość, że za procesami psychologicznymi stoją konkretne procesy neurobiologiczne, co pozwala na odpowiedni dobór technik i odpowiedzialne prowadzenie procesu psychoterapeutycznego.

W pracy szkoleniowej ważne jest dla niej, by nie tylko przekazywać wiedzę, ale również ćwiczyć ją tak, by uczestnicy mogli zobaczyć zastosowanie praktyczne omawianych zagadnień. Na zaburzenia odżywiania patrzy holistycznie i to tego również zachęca kursantów. 

Bądź na bieżąco i dołącz do newslettera!