Małgorzata Borczyk

Psychoterapeuta, psychodietetyk

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo behawioralny w trakcie szkolenia w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie.
Ukończyła psychologię (specjalność kliniczna) na Uniwersytecie SWPS Posiada certyfikat z kursu „Psychodietetyka w praktyce”, który przeszła, wraz ze stażem zawodowym, w Instytucie Psychodietetyki. Skończyła również studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego oraz kompleksowy kurs coachingu.
Aktualnie jest w trakcie czteroletniego szkolenia z terapii poznawczo behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Centre. Szkolenia są zgodne ze standardami wyznaczonymi przez European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) oraz spełniają wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia, dotyczącym uzyskiwania specjalizacji w psychoterapii.

Poddaje się stałej superwizji prowadzonej przez doświadczonych i certyfikowanych terapeutów.
Jako psychoterapeuta zajmuje się m.in. pracą z osobami z depresją, zaburzeniami lękowymi, osobowości, mającymi problem z regulacją emocji czy przechodzącymi kryzysy życiowe. Kładzie nacisk na pracę z przekonaniami, emocjami oraz na psychoedukację. Ważne jest dla niej również podążanie za potrzebami pacjenta, budowanie atmosfery bezpieczeństwa i akceptacji połączonej z profesjonalizmem.

W Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania prowadzi również konsultacje psychodietetyczne, wspomagając zarówno osoby, które zmagają się z nadwagą czy otyłością jak i osoby z zaburzeniami odżywiania. Pomaga we wdrażaniu zaleceń psychodietetyka, identyfikuje problemy – zarówno te zewnętrzne (np. brak czasu) jak i te wewnętrzne (negatywne przekonania, stres, brak wiary w siebie) i wspólnie z pacjentem poszukuje ich rozwiązań.
Oprócz pracy indywidualnej prowadzi szkolenia. Tematyka, jaką się zajmuje to m.in.: psychologia zdrowia, wzajemny wpływ psychiki i ciała, rozwój umiejętności psychospołecznych i radzenie sobie ze stresem.

Bądź na bieżąco i dołącz do newslettera!