Karolina Kwarcińska

psychoterapeutka, trener

Jestem psychologiem i psychoterapeutą systemowym, członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej (WTTS). Jestem również certyfikowanym coachem Ericksonowskim (ECPC – Erickson Certified Professional Coach), akredytowanym przez Międzynarodową Federację Coachów – ICF na poziomie PCC. W swojej pracy integruję podejście systemowe, narracyjne, skoncentrowane na rozwiązaniach oraz inspiracje płynące z trzeciej fali terapii poznawczo – behawioralnej (Terapia Akceptacji i Zaangażowania – ACT). Doświadczenia zawodowe zdobywałam w pracy z Pacjentem indywidualnie, grupowo, jak również przy programach rozwojowych, projektach i grantach.

Obecnie pracuję w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, prowadzę prywatny gabinet psychoterapeutyczny oraz współpracuję z Centrum Badań nad Rozwojem Osobowości Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, w którym wraz z zespołem prowadzę projekty badawcze związane z perfekcjonizmem, tożsamością rodzicielską oraz zjawiskiem wypalenia rodzicielskiego. 

Prowadzę szkolenia i warsztaty z szeroko rozumianej psychoedukacji, rozwoju osobistego, czy bardziej wyspecjalizowanych tematów z zakresu psychologii klinicznej. Prowadzę również treningi redukcji stresu, budowania relacji ze sobą i swoim ciałem, relaksacji, czy pracy z oddechem. 

W codziennej praktyce szczególnie bliska jest mi koncepcja uważności, pełnego uczestnictwa w chwili obecnej. Elastycznie dopasowuję narzędzia i metody do pojawiających się potrzeb. W procesie psychoterapii niezwykle inspirują mnie te momenty, w których problem oraz brak nadziei, przeradza się w zaangażowane działanie i realną, jakościową zmianę w życiu drugiej osoby.

 

Bądź na bieżąco i dołącz do newslettera!