Jestem lekarzem medycyny, specjalistą w dziedzinie psychiatrii. Od kilku lat współpracuję z psychoterapeutami zapewniając konsultacje psychiatryczne, w tym od czterech z specjalistami w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania.
Podczas swojej praktyki zawodowej, od jej początków, zajmuję się leczeniem zaburzeń odżywiania oraz towarzyszących im zaburzeń psychicznych. Moje doświadczenie obejmuje pracę w różnych jednostkach opieki zdrowotnej oraz formach (oddział stacjonarny, oddział dzienny, poradnia). Doceniam znaczenie kompleksowego podejścia do leczenia zaburzeń odżywiania i szeroko pojętej współpracy pomiędzy zespołem terapeutycznym, a osobą chorą. W pracy z pacjentem koncentruje się na budowaniu relacji, kontakcie i komunikacji pełnej pozytywnej energii, humoru, szacunku, zaufaniu i szczerości.
Od kilku lat zajmuję się również popularyzowaniem wiedzy o anoreksji oraz bulimii.
Dlaczego kocham, to co robię?
Każdego razu, kiedy słyszę to pytanie na myśl przychodzą mi dwa powody. Kocham to, co robię za możliwość obserwacji rozwoju drugiego człowieka, towarzyszenia mu w zmianie i za to, że stanowi wspaniałe rozwijające mnie doświadczenie. Stając się psychiatrą podjąłem wyzwanie pomagania pacjentom osiągnąć dobre samopoczucie i zadowalający poziom funkcjonowania w maksymalnie szybki i efektywny sposób wykorzystując, jak najbardziej dopasowane do ich potrzeb, metody. Kluczowym aspektem leczenia wydaje mi się jednak nie osiągnięcie doraźnej, krótkoterminowej poprawy, ale uzyskanie trwałych, głębokich zmian pozwalających na dobre samopoczucie i sprawne funkcjonowanie. To nie zawsze jest takie proste, ale rozwija. Jego i mnie. Poszerza perspektywę, uczy i motywuje.