Jestem psychologiem, specjalistą terapii rodzin i specjalistą terapii uzależnień w trakcie procesu certyfikacji. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Wrocławskim. Natomiast swoje pierwsze kroki jako psycholog zrobiłam w Centrum Psychoprofilaktyki i Psychoedukacji z Wrocławiu prowadząc grupową terapię dla osób chorujących na zaburzenia odżywiania oraz na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży.
Aktualnie pracuję jako terapeuta na oddziale dziennym terapii uzależnień od substancji psychoaktywnych a od 2 lat związana jestem Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, w którym prowadzę:
• konsultacje wstępne,
• terapię dzieci i młodzieży
• terapię rodzin
• grupę terapeutyczną dla osób chorujących na zaburzenia odżywiania.
Każdego dnia w swojej pracy z szacunkiem i uważnością obserwuję swoich pacjentów i ich rodziny, słucham i głęboko wierzę, że mają w sobie wszystko co pozwala im rozwiązać problemy pojawiające się w ich życiu. Staram się pokazać im inną perspektywę. Razem z nimi biorę udział w wędrówce, podczas której szukamy rozwiązań, koncentrujemy się na zasobach, możliwościach, wspólnie pokonujemy przeszkody i świętujemy sukcesy. Zachęcam rodziny do rozmowy, uważnego słuchania siebie. Z podobną pasją i wiarą w drugiego człowieka prowadzę warsztaty dla gimnazjalistów, uczniów wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych, grona pedagogicznego. Edukuję na temat zaburzeń odżywiania i ich uwarunkowań oraz kładę nacisk na ich profilaktykę.
Dlaczego kocham, to co robię?
Powody są cztery:
- Człowiek – piękny, pełen potencjału, możliwości, siły.
- Uśmiech – na twarzy pacjenta, gdy zaczyna wierzyć w zmianę, siebie, w osiągnięcie swoich celów.
- Wędrówka – podczas której pacjent spotyka się z sobą samym, uczy się siebie, rozwija, zmienia, a wraz z nim zmienia się to, co wokół.
- Towarzyszenie – możliwość bycia z pacjentem, obserwowania jego kroków, wspierania.